Drevené parkety

Drevo ako prírodný materiál je v interiéri - podlahy nevynímajúc jedinečný. Výhodou dreva je, že ako prírodný materiál je to vždy originál, jeho údržba je  nenáročná, pri správnej údržbe má dlhú životnosť a zachováva si svoju hodnotu aj po rokoch. Nesmieme zabúdať ani na to, že ako prírodný materiál nezaťažuje životné prostredie.

 

 

 

 

Kährs

 

                                                                                                                                                                            

   Katalóg Kährs                         Akciové ceny Kährs                                                                                                                                                                   

Firma Kährs je jedným z popredných európskych výrobcov parkiet a drevených podláh. Od samotného počiatku v roku 1857 v Nybro, Švédsko, je pravé drevo a vysoká kvalita trvalo základným kameňom firmy AB Gustaf Kahr. V tom čase sa vyrábali prevažne také výrobky ako kolovraty, pričom od začiatku 20. storočia je výroba zameraná na hračky, nábytok a neskôr aj na dvere.

V roku 1935 získala tretia generácia Gustafa Kähra patent č. 90223 na vrstvené drevené dosky a udelenie tohto patentu sa stalo východiskom pre hlavné patenty na podlahy, ktoré boli firme udelené v roku 1941. Odvtedy sa hlavnou výrobnou náplňou postupne stávali parketové podlahy.

V roku 1993, po uplynutí mnohých rokov vysokokvalitnej práce, bola firma Kährs certifikovaná podľa ISO 9001 – firma Kährs sa stala prvým výrobcom drevených parkiet na svete, ktorá toto ocenenie získala.

V roku 1997 bola veľká pozornosť, ktorú spoločnosť venuje ochrane životného prostredia, odmenená certifikáciou podľa ISO 14001 a registráciou podľa EMAS.

V roku 2001 bola spoločnosť Kährs opäť prvá, tentoraz v zavedení woodloc spoja pre viacvrstvové parkety. Tento výrobok je výsledkom revolučného myslenia v oblasti parketových podláh.

 

Dnes má skupina Kährs svoju vlastnú výrobu podláh a vlastní píly na piatich miestach vo Švédskua na jednom mieste v Nórsku. V 10 krajinách má Kährs predajné firmy a kancelárie a v cca 30 krajinách obchodných zástupcov a dovozcov. Táto skupina firiem má viac ako 2 100 zamestnancov.

Spoločnosť Kährs v Nybro vlastnila po päť generácií rodina Kähr, až do roku 1982, keď bola predaná. Súčasným vlastníkom je spoločnosť Nybron Flooring International Corp., St. Margrethen, Švajčiarsko.

 

          Katalóg Kährs